Atnaujintų kultūros erdvių festivalyje „16“ apsilankė 4000 lankytojų

Atnaujintų kultūros erdvių festivalyje „16“ apsilankė 4000 lankytojų

2 min skaitymo

Kultūros ministerija paskutinį rugpjūčio savaitgalį surengė kultūros erdvių festivalį „16“, kurio metu kvietė visuomenę apsilankyti per pastaruosius metus atnaujintose arba visiškai naujose kultūros įstaigose. Šis renginys taip pat simboliškai vainikavo ypač intensyvų jų atnaujinimo etapą visoje Lietuvoje.

Festivalyje dalyvavo 16 kultūros įstaigų, o jų organizuotos nemokamos ekskursijos, edukacijos ar tiesiog galimybė savarankiškai apsilankyti kultūros erdvėse pritraukė beveik 4000 žmonių. Registracijai įpusėjus, dauguma vietų jau buvo užpildytos, tačiau į kai kurias erdves buvo galima patekti ir „gyvos“ eilės principu.

„Toks didžiulis susidomėjimas liudija kultūrinio pulso intensyvumą visoje Lietuvoje. Džiugu, kad daugybės lankytojų sulaukė ne tik šalies didmiesčiuose įsikūrusios kultūros įstaigos, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. – Nors festivalis baigėsi, kultūros erdvių atnaujinimo etapas dar nesibaigia. Keletas įstaigų festivalyje nedalyvavo dėl objektyvių aplinkybių, pavyzdžiui, LVSO salė, Šiuolaikinio meno centras, Žemaičių muziejus „Alka“. Taigi ir po festivalio mūsų laukia dar ne vienas sugrįžimas į atnaujintas kultūros erdves.“

Daugiau kaip pusantro tūkstančio žmonių aplankė keturis Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinius – Signatarų, Pilininko ir Istorijų namus, Jono Šliūpo muziejų. Panevėžyje esantis „Stasys Museum“ sulaukė net 1348 lankytojų, Žemaičių vyskupystės muziejus Varniuose – apie 350 žmonių. Aktyviai lankytos ir kitos festivalyje dalyvavusios kultūros erdvės: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, Kauno apskrities viešoji biblioteka (Ąžuolyno biblioteka), Trakų istorijos muziejus, taip pat Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, surengęs ekskursijas po „Muzeoteką“.

Festivalio „16“ dalyviai susipažino su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinių – Prano Gudyno restauravimo centro bei Radvilų rūmų dailės muziejaus veiklomis, taip pat dalyvavo ekskursijose po Sapiegų rūmus, Lietuvos audiosensorinę biblioteką ir Kauno IX forto muzejaus memorialinio komplekso ekspozicijų pastatą.

Kultūros erdvių festivalio „16“ proga Panevėžyje šią vasarą atidarytame „Stasys Museum“ buvo surengta diskusija „Kultūrinis regionų renesansas: utopija ar realybė?“.

Pauliaus Židonio nuotrauka