Kviečiame dalyvauti „Stasys Museum“ edukacijose, skirtose įvairaus amžiaus muziejaus lankytojams. Šiuo metu pristatome dviejų rūšių programas: „Kūrinių tyrinėtojai“ ir „Visos laisvos dalys“.
„Kūrinių tyrinėtojai“
„Ką matote šiame paveiksle? Vyrą, dėvintį namą?! Kokios detalės šiame kūrinyje kviečia Jus taip sakyti?“
Būtent tokius pokalbius su lankytojais vedame šiuose užsiėmimuose, vadovaudamiesi psichologės Abigail Housen ir pedagogo Philip’o Yenawine’o sukurtu metodu. Šio susitikimo tikslas – pažinti meno kūrinius, o taip pat ir save pačius nauju būdu – per vizualinį mąstymą. Šis metodas, kurį taiko didžiausi pasaulio muziejai, yra grįstas dialogo principu tarp užsiėmimą vedančiojo ir dalyvių.
Po užsiėmimo dalyviai galės ne tik išsamiai apibūdinti „Stasys Museum“ eksponuojamus S. Eidrigevičiaus kūrinius, bet ir pažinti bei dalintis savo pačių interpretacijomis. Vizualinio mąstymo metodo nauda atsiskleidžia ne tik vizualinio raštingumo ir kultūrinio sąmoningumo srityje – dalyviai taip pat lavina bendravimo kompetencijas, kaip viešasis kalbėjimas, pastabumas ir aktyvus klausymasis.
Trukmė: 60 min.
Kaina: 3,00 €
Registruotis galima per kultūros paso programą arba susisiekiant el. paštu education@stasysmuseum.com arba tel. nr. +370 66490711 nurodytomis valandomis I-V 11:00-17:00
„Visos laisvos dalys“
Šimtai ar net tūkstančiai nesujungtų detalių STASYS MUSEUM erdvėje ir neribotas dalyvių kūrybiškumas, jungiantis jas į naujus kūrinius. Šio užsiėmimo išskirtinumas slypi jo praktiniuose ir kūrybiniuose aspektuose, leidžiančiuose kiekvienam mokiniui aktyviai eksperimentuoti ir kurti. Užsiėmimas „Visos laisvos dalys“ paremtas amerikiečių filosofo, psichologo ir švietimo inovatoriaus John’o Dewey’o idėjomis, kurios pabrėžia mokymosi procesą kaip aktyvų įsitraukimą į praktinius bandymus, o ne pasyvų teorijos klausymą.
Veikla apima penkis pagrindinius etapus: skirtingų STASYS MUSEUM edukacinėje erdvėje surinktų medžiagų rūšiavimą, kompozicijų iš šių medžiagų kūrimą, naujų objektų konstravimą, proceso refleksiją ir galutinį kūrinių išardymą. Kiekviename etape dalyviai turės galimybę išbandyti save kūrybiškoje, netikėtumų kupinoje aplinkoje, ugdys analitinius įgūdžius ir kritiškai vertins savo bei kitų darbus. Be to, mokiniai bus skatinami atkreipti dėmesį į medžiagų perdirbimo ir tvarumo svarbą, o kompozicijų kūrimo metu jie galės eksperimentuoti su įvairiomis formomis ir struktūromis. Užsiėmimo metu sukurti objektai ir kompozicijos leis dalyviams realizuoti savo idėjas, o bendradarbiaudami su edukatoriumi jie įsitrauks į refleksiją, analizuodami visą procesą ir įvertindami ne tik estetinę, bet ir edukacinę kūrinių vertę.
Dalyviai kurs ir perkurs kompozicijas, naudodami perdirbtas ir natūralias medžiagas, lavindami kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir bendradarbiavimo įgūdžius. Jie turės galimybę dirbti grupėje, dalintis idėjomis ir kurti bendrus projektus, taip skatindami komandinį darbą ir tarpusavio supratimą. Galiausiai, kūrinių išardymo metu dalyviai dar kartą permąstys savo darbą, suprasdami, kad kūrybos procesas yra dinamiškas ir atviras naujoms idėjoms bei eksperimentams. Veiklos yra pritaikomos pagal dalyvių amžių, jų skaičių ir grupės dinamiką.
Trukmė: 90 min.
Kaina: 4,50 €
Registruotis galima per kultūros paso programą arba susisiekiant el. paštu education@stasysmuseum.com arba tel. nr. +370 66490711 nurodytomis valandomis I-V 11:00-17:00