
„Vaikų miško paviljonas“, iš pradžių sumanytas ir pristatytas kaip Lietuvos paviljonas 18-ojoje Venecijos architektūros bienalėje 2023 metais, tęsia savo gyvavimą „Stasys Museum“ Panevėžyje, suteikdamas erdvę muziejaus edukacinėms programoms.
Ši instaliacija – tai ne tik architektūrinis objektas, bet ir konceptuali struktūra, siūlanti įvairias galimybes žaisti, bendrauti ir diskutuoti. Ji veikia kaip žaidimų ir mokymosi priemonė, skatinanti ir pripažįstanti unikalų vaikų požiūrį į mišką, jų gebėjimą jį stebėti, interpretuoti ir su juo sąveikauti, taip pabrėžiant vaikų svarbą formuojant miško ateitį.
Paviljonas pastatytas iš Kuršių nerijos miškų medienos, kuri įprastai naudojama biokurui ar popieriaus gamybai. „Neringos miško architektūros“ kolektyvas kelerius metus rinko ir saugojo šią medieną Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje, planuodamas ją naudoti medžiagų eksperimentams, meno edukacijai ir kūrybai.
„Vaikų miško paviljono“ medžiagiškumas ir dizainas atliepia vėjo formuotos medienos geometriją bei ypatingas Kuršių nerijos dirvožemio sąlygas. Žaidimų erdvė sukonstruota iš įvairaus storio pagal užsakymą pjaustytų medienos elementų – nuo plonų kaip popierius iki storų juodalksnio, kalnapušės, baltažiedės robinijos, beržo, kaštono, klevo ir pušies lentų.
Po pristatymo Venecijoje, instaliacija buvo perkelta į dvi skirtingas vietas. Jos stogo konstrukcija dabar įrengta Juodkrantės sengirėje ir naudojama „Neringos miško klasės“ veiklai – pažintiniams pasivaikščiojimams po mišką ir aplinkosaugos edukaciniams užsiėmimams.
O žaidimų platformos, šešėlių teatro projekcijos ir kiti instaliacijos elementai įrengti „Stasys Museum“ edukacijos erdvėje, kur jie naudojami tyrimų ir mokymosi veiklose, kurias įgyvendina paviljono kūrėjai kartu su muziejaus komanda.
Dalyvauja:
Aistė Ambrazevičiūtė, „Sengirės fondas“, Gabrielė Grigorjevaitė, Laura Garbštienė, asociacija „Mustarinda“ (Tiina Arjukka Hirvonen, Michaela Casková, Robin Everett, Riitta (Nyyskä) Nykänen), Mantas Peteraitis, „New Academy“ (Ikko Alaska, Nene Tsuboi, Tuomas Toivonen), „Urbonas Studio“ (Nomeda ir Gediminas Urbonai), Kornelija Žalpytė
Kuravimas ir produkcija:
„Neringos miško architektūra“ (Jurga Daubaraitė, Egija Inzule, Jonas Žukauskas)
Architektūra:
Jonas Žukauskas, bendradarbiaujant su Antanu Gerliku, Jurgiu Paškevičiumi ir Antonu Šramkovu
Grafinis dizainas: Monika Janulevičiūtė
Vaizdo produkcija: Eitvydas Doškus, Elis Hannikainen
Vaizdo montažas: Ignė Narbutaitė
Apšvietimas: Martynas Kazimierėnas
Tekstų vertimai ir kalbos redakcija: Alexandra Bondarev, Gemma Lloyd
„Stasys Museum“:
Projekto koordinavimas: Vilius Vaitiekūnas
Grafinio dizaino adaptacija: Daniil Lapickij
Komunikacija: Gabrielius Grašys
Vertimas į lietuvių kalbą ir redagavimas: Dangė Vitkienė
Techninė pagalba: Gediminas Akstinas, Tomas Styra
Edukacijos komanda: Karen Vanhercke, Veronika Kaminskaitė, Vilius Vaitiekūnas
Ypatinga padėka:
Monikai Kalinauskaitei, Ines Weizman, „Sengirės fondui“, Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Valstybinių miškų urėdijai, Romantic Boutique Hotel & Spa Panevėžys
Partneriai: Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija, Panevėžio rajono švietimo centras
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė, Panevėžio miesto savivaldybė, Nordic Culture Point
Rėmėjai: AB Roquette Amilina, UAB Splius, MB Lairent
neringaforestarchitecture.lt
„Vaikų miško paviljono“ lankymas yra nemokamas.
Jau netrukus jį papildys nemokama viešoji programa.