
Kultūros edukacija šiandien neapsiriboja vien vizitais į muziejus ar pavienėmis meninėmis veiklomis – ji tampa reikšminga švietimo proceso dalimi, siejančia skirtingus mokymosi būdus, patirtis ir disciplinas. Tačiau kiek tvariai ji integruojama į švietimo sistemą? Ar ji tampa prasmingu ugdymo elementu, ar vis dar dažniausiai priklauso nuo pavienių iniciatyvų ir finansavimo ciklų?
Kaip kultūros edukacija gali tapti tvaria ir prasminga ugdymo proceso dalimi? Kokie bendradarbiavimo modeliai tarp kultūros ir švietimo institucijų jau veikia, o kokių dar trūksta? Šioje diskusijoje aptarsime, kaip įvairūs edukacijos formatai – formalus ir neformalus ugdymas, muziejai, scenos menai bei bendruomeninės iniciatyvos – gali veikti ne pavieniui, o kaip vienas kitą papildantys mechanizmai.
Remdamiesi savo praktine patirtimi, diskusijos dalyviai dalinsis įžvalgomis apie tai, kaip kultūros edukacija gali tapti ir tampa ne tik atsitiktinėmis iniciatyvomis, bet ir nuoseklia, prieinama sistema visiems mokiniams.
Data ir laikas: 2025 m. vasario 28 d., 15:00 val.
Vieta: Vilniaus knygų mugė, 1.2 konferencijų salė
Diskusijos dalyviai:
Birutė Banevičiūtė – choreografė, socialinių mokslų daktarė, šokio teatro „Dansema“ meno vadovė
Birutė Banevičiūtė – viena iš šokio edukacijos Lietuvoje pradininkių, aktyviai dirbanti su vaikų ir kūdikių šokio spektakliais. Ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, šokio teatro „Dansema“ meno vadovė, taip pat buvusi Šiuolaikinio šokio asociacijos vadovė. Birutė yra išskirtinai daug prisidėjusi prie šokio edukacijos vaikams su negalia plėtros, rengia seminarus pedagogams, choreografams ir edukatoriams. Jos spektakliai rodyti daugiau nei 30 pasaulio šalių, o už profesinius pasiekimus ji yra apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
Živilė Etevičiūtė – kultūrinio ugdymo konsultantė, parodų ir kultūrinių programų kuratorė
Živilė yra baigusi lietuvių filologijos ir pedagogikos studijas bei šiuolaikinio meno kuratorystę. Sukaupusi platų darbo kultūros sektoriuje patirties spektrą – dirbo Thomo Manno kultūros centro direktore, Nacionalinės dailės galerijos kuratore, Nidos meno kolonijos rezidencijų kuratore bei ėjo Lietuvos kultūros atašė Šiaurės šalyse pareigas. Šiuo metu yra kultūrinio ugdymo konsultantė nacionaliniame švietimo projekte ir laisvai samdoma parodų bei kultūrinių programų kuratorė, aktyviai dirbanti su meno edukacijos ir kultūros sklaidos iniciatyvomis.
Živilė Sabaliauskaitė – dailės mokytoja, meno pedagogė, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Živilė baigė dailės bakalauro studijas Klaipėdos universitete ir dailės magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje, įgijo dailės ir technologijų pedagogo kvalifikaciją. Živilė daugiau nei 15 metų dirba meninio ugdymo srityje, nuo 2009 m. iki 2022 m. mokė Kretingos meno mokykloje, o nuo 2021 m. eina Kretingos Simono Daukanto progimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas. Ji aktyviai dirba švietimo srityje, siekia inovatyvių meninio ugdymo metodų integracijos į mokymo procesą, organizuoja edukacines veiklas bei prisideda prie meninio ugdymo strategijų kūrimo ir įgyvendinimo.
Rūta Simutytė – filosofė, Vilniaus universiteto doktorantė, Kūrybingumo mokyklos tyrėja ir lektorė
Rūta Simutytė yra Vilniaus universiteto Filosofijos doktorantė, tyrinėjanti XX a. prancūzų gyvybės mokslo filosofiją, daugiausia gilindamasi į Georges Canguilhemo normatyvumo sampratą. Rūta taip pat dirba Kūrybingumo mokykloje, kur prisideda prie fenomenais grįsto mokymosi metodikos adaptavimo Lietuvos mokyklose. Ji rengia edukacinius užsiėmimus, skaito pranešimus švietimo konferencijose ir padeda plėtoti kūrybiškumo ugdymo strategijas tiek formalioje, tiek neformalioje edukacijoje.
Jurgita Vaitiekūnienė – Panevėžio rajono švietimo centro direktorė, tarptautinių projektų ekspertė
Jurgita Vaitiekūnienė – patyrusi švietimo lyderė, daugiau nei 20 metų dirbanti švietimo lauke. Ji vadovauja Panevėžio rajono švietimo centrui, kuriame įgyvendina įvairius edukacinius projektus, skatina pedagogų profesinį tobulėjimą bei vykdo bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais. Jurgita yra aktyvi tarptautinių švietimo projektų dalyvė ir koordinatorė. Ji dalyvavo ir koordinavo „Erasmus+“, „Europos horizontai“ bei „Horizon 2020“ projektus, skirtus ankstyvajam ugdymui, STEAM švietimui, socialinei įtraukčiai ir inovacijoms mokymo procesuose. Ji yra baigusi Švietimo lyderystės magistrantūros studijas ISM universitete, veda mokymus pedagogams, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose.
Pokalbį moderuos Vilius Vaitiekūnas – kultūros prodiuseris ir edukatorius, Stasys Museum edukacinių programų vadovas
Vilius yra Aleknaičių kultūros ir edukacijos erdvės /AKEE įkūrėjas, anksčiau dirbęs Šiuolaikinio meno centre Vilniuje edukacijos ir bendruomenės įtraukimo veiklų kuratoriumi bei 2024 m. kuravo Architektūros fondo organizuojamą „Eksperimentų platformos“ programą. Nuo 2024 m. Vilius vadovauja Stasys Museum edukacijos padaliniui bei dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Šokio ir judesio katedroje. Jo veikla orientuota į naujų kultūros produktų regionuose kūrimą bei jų prieinamumo didinimą, edukacijos inovacijas ir kultūrinės aplinkos formavimą.
Renginį organizuoja: Stasys Museum
Tikslinė auditorija: Mokytojai, edukatoriai, kultūros prodiuseriai, meno lauko atstovai ir visi, kurie ieško būdų, kaip švietimą ir kultūrą sujungti į tvarų ir prasmingą mokymosi procesą.
Susijusios naujienos
-
Panevėžyje – daugiau pagalbos vaikams, tėvams ir mokytojams
Projekto tikslas – didinti švietimo, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą SUP turintiems mokiniams bei…
Skaityk daugiau -
Prisijunk prie komandos: ieškome partnerysčių koordinatoriaus (-ės)
Stasys Museum ieško partnerysčių ir susijusių projektų koordinatoriaus (-ės) Kviečiame prisijungti prie komandos komunikabilų, įsitinklinusį…
Skaityk daugiau -
Kuratorės Linos Albrikienės pokalbis su Rita Nitsch
Lietuvoje Hermanno Nitscho paroda eksponuojama pirmą kartą. Joje pristatoma išsami kolekcija, paskolinta Graco meno kolekcionierių…
Skaityk daugiau